سیب سرخ

روزی سیبی سرخ از شاخه ای بلند بر زمین افتاد ، بر خاک غلتید ، از جمن گذشت و در رود افتاد . رود خروشان بود و او را در میان تلالو طلایی آفتابی که در رقص آبی و زلالش می لولید به میان مزرعه ای برد . مزرعه تشنه بود و از آن آب هستی بخش نوشید و سیب اما همانجا ماند ، میان دشتی پهناور ، یکه و تنها . سپس باد وزید و باران گرفت ، سیب بی پناه بر خود لرزید و اندک اندک از این ترس عمیق ترک خورد ... و از میان بشره شیرینش دانه ای کوچک بیرون افتاد ، دانه ای که در دامان پر چین دشت جای گرفت ... و از آن پس در میان قلب پر تلاطم زمین روئید و زنده شد ، با یاری موشی که لانه ای کنارش داشت و برایش غذا می آورد ، با دوستی پروانه ای که بی وقفه از آب سیرابش می کرد ... و سر انجام همه شان مردند ولی او سالهای سال زنده ماند با خاطراتی شیرین از آن دوستی ها و ثمره اش سیبهایی شیرین بود ، به شیرینی لبخند یک کودک ، به سرخی یک عشق پاک و با بوی بهشتی که میشد از زنبق های وحشی دشت مهربان استشمام کرد.

پایان

شکل قلم:F اندازه قلم:  A A   رنگ قلم:                       پس زمینه:                    
امتیاز: 5.0 از 5 (مجموع 1 رای)
نسخه چاپی  اضافه کردن به لیست Favorites  دعوت از یک دوست برای دیدن این صفحه  فرستادن این داستان با نامه  گذاشتن این داستان در وبلاگ یا سایت خودتان  تاریخ ثبت و شماره سریال داستان لینک ثابت این داستان  گزارش خطا یا تخلف یا محتوای نامناسب   رای برای این داستان

1

فاطمه سادات حيدري ,


این داستان را خواندند (اعضا)

حسن ایمانی (30/2/1398),فاطمه سادات حيدري (17/3/1398),فاطمه سادات حيدري (9/4/1398),

نقطه نظرات

نام: حسن ایمانی کاربر عضو  ارسال در دوشنبه 30 ارديبهشت 1398 - 11:40

نمایش مشخصات حسن ایمانی سلام.
ماجراي سيب ، ماجراي جالبي بود. اما نياز شديد به ويرايش لغوي دارد. محتوا خوب است و خط سير داستان جاذبه خود را دارد. اما اينصور كه مشخص است ، داستان بعد از يك نگارش ساده ، بلافاصله رها شده و همتي براي اديت و ويرايش آن ديده نشده است.
حسن ايماني@};-


@حسن ایمانی توسط محمد علی قجه Members  ارسال در سه شنبه 15 مرداد 1398 - 17:05

نمایش مشخصات محمد علی قجه ممنون از راهنمایی های سازنده شما .ارسال نظر

نام کاربری: کلمه رمز:
نام شما: ایمیل شما:
آدرس وب: http:// کد:  
استفاده از شکلک در نظر
نظر شما:
 

 نظر بصورت خصوصی برای نویسنده ارسال شود.
  مشخصات شما در این دستگاه ذخیره شود.